تخلف در ثبت‌سفارش واردات خودرو

در حالی وزارت صنعت، معدن و تجارت دلیل بسته بودن سایت ثبت‌سفارش واردات خودرو برای نمایندگی‌های رسمی را آمارگیری از این سایت عنوان کرده که بنا به گفته یک منبع آگاه دلیل اصلی بسته بودن این سایت، آمارگیری وزارتخانه به‌دلیل تخلفات در سیستم ثبت‌سفارش واردات خودرو است.
براساس دستورالعمل واردات خودرو در دوره پساتحریم تنها نمایندگی‌های رسمی اجازه واردات خودرو به کشور را دارند؛ با وجود این بیش از ۲۰ روز است که این دسته از واردکنندگان نیز به‌دلیل غیرفعال شدن سایت ثبت‌سفارش امکان واردات خودرو به کشور را ندارند. در شرایطی مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت دلیل اصلی این موضوع را آمارگیری از میزان ثبت‌سفارش‌های واردات خودرو عنوان کردند که این آمارگیری به‌دلیل تخلف ثبت‌سفارش واردات خودرو به کشور است.
آنگونه که به‌نظر می‌رسد، ثبت غیرقانونی سفارش خودرو موجب شده که روند واردات خودرو در ماه‌های گذشته شدت بگیرد؛ بر همین اساس نیز وزارتخانه تلاش دارد تخلفات صورت گرفته را استخراج کند و با عاملان این موضوع برخورد کند. از سوی دیگر، هرچند مسوولان وزارت صنعت درخصوص فعال شدن دوباره این سیستم زمان مشخصی را ارائه نکرده‌اند، اما آنگونه که به‌نظر می‌رسد وزارتخانه قصد دارد تا زمان به تصویب رسیدن «دستورالعمل و ضوابط واردات خودرو و نحوه همکاری با شرکت‌های خودروساز خارجی» که هم‌اکنون به هیات دولت رفته است، واردات خودرو به کشور را به حالت تعلیق درآورده تا از این طریق بتواند کنترل دقیق‌تری را بر واردات خودروی کشور اعمال کند.

منبع: آخرین خبر

 

2 پاسخ به “تخلف در ثبت‌سفارش واردات خودرو”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *